Jihlava, Česká republika
ekori-bloguje@email.cz

Přednosti odlišných lidí vnímejme jinak (+báseň)

růžové květiny v článku jaké jsou přednosti odlišných lidí

Často společnost hodnotí, nepřijímá, zavrhuje, kritizuje vzhled, vlastnosti, dovednosti, schopnosti, způsoby chování a tak podobně, když se daný jev liší od většiny. Málokdo vnímá přednosti odlišných lidí a že mají nějakou větší hodnotu. Jsou často označováni jako divní či špatní, druzí je soudí, snaží se je měnit (neutralizovat do průměru), hanobí je, mají z nich strach, protože na dané jevy nejsou zvyklí. To, co neznáme nebo zrovna nám nevyhovuje, přeci není automaticky špatné!

 

Roli hraje sebevědomí

Věština těch, kteří by se dali pojmenovat jako odlišní lidé, tak veškeré netypické jevy, které jsou jejich přirozenou součástí a jsou mnohdy klady a jedinečnostmi, potlačuje, stydí se za ně, snaží se jich zbavit, vnímají je jako negativa, jsou z nich nejistí, smutní apod. Má to dopad na to, že si málo věří, jejich sebedůvěra a sebevědomí jsou dotčené, nezužitkovávají svůj dar, nemají se rádi, mají problémy se vztahy, mohou se cítit osamělí, kvalita jejich života a pocit z něj je výrazně nižší, než si zaslouží.

 

Zapadnutí do davu není dobré

Mrzí mě následující poznatek. Často mají vysoké sebevědomí (někdy až přehnané a téměř bez důvodu), dobrý pocit ze sebe a svých vlastností a činů, kvalitní život, dobrou práci (i se slušným výdělkem), méně problémové vztahy s okolím lidé, kteří takzvaně zapadají, vyhovují normám nebo dokáží potlačit své odlišnosti ze strachu z vyloučení tak dobře, že jsou jako každý druhý. Takoví totiž nejsou hrozbou, nevyzpytatelným či netypickým jevem pro společnost. Tušíte, co od nich čekat, a víte, že nevybočují. Ale ztratí tak svou identitu a originalitu. V sázce je příliš.

 

Klíč je v přijetí sebe sama

Pro lidi disponující jakýmkoliv darem, odlišností, výjimečností, talentem, inovativním, různorodým, netradičním či nezaujatým myšlením nebo originálním vzhledem je náročné přijmout sám sebe s láskou a plně se ocenit. Jelikož je člověk společenský tvor, názor druhých lidí a vztahy s nimi často hrají roli v tom, že odlišní lidé mají strach se plně projevit, i když by to přeci mělo být samozřejmé. Strach z odsuzování, bezvýznamného hodnocení společností či nepřijetí může být silný a má obrovský dopad na každý den jejich života.

 

To už ale okolí nezajímá. Každý, kdo vybočuje, musí bojovat sám za sebe a pevně věřit, že právě ony jedinečnosti mohou měnit svět. Každá změna v historii lidstva, velký objev, revoluce, převrat, poznatek, velká událost, důležitá událost má stejný základ – v odvaze uvědomit si, projevit a prosadit něco, co do té doby nikoho nenapadlo nebo neměl koule to zrealizovat. Tkvělo to v čemkoliv, co v sobě nosilo nálepku jiné, netypické, odlišné, nereálné, ojedinělé, zvláštní atd. Přednosti odlišných lidí mohou být často prospěšné nejen jim samotným. Mysleme na to.

 

Pokud se v tom vidíš, oceňuji tě

Těchto pár řádků chci věnovat všem, kteří nevěří sami v sebe, své kvality, svou jedinečnost a odlišnost. Přeji si, aby všichni tito lidé pochopili, že jsou důležitější, než si kvůli okolí myslí. Nikdy jejich myšlence neuvěřte! Vnímejte jen vlastní pocity, instinkt a přání. Naučte se mít rádi vlastní odlišnosti, pečujte o ně a přijměte se takoví, jací jste.

 

Nikdy se nezavděčíte všem. Ani když se změníte či potlačíte svou přirozenost. Pokud ale zůstanete sami sebou, nezavděčíte se všem, ale získáte jednu velkou výhodu – budete si čas na tomto světě užívat více a budete mít pocit, že vše je, jak má být. Nenechte si pobyt na Zemi ovlivňovat či dokonce kazit druhými lidmi. Nauč se mít rád sám sebe. Všichni máme jistotu, že my sami jsme jediní lidé, kteří s námi určitě vydrží až do samého konce života. Mysli na to, milý čtenáři. 💙

 

 

TYdetail růžových květin v článku s názvem přednosti odlišných lidí vnímejme jinak

Kdo jsi?
Nebo spíš kým chceš být?
Máš rád klid?
Nebo sám nikdy nechceš zbýt?

Myslíš, že rozeznáš dobro od zla?
Věříš, že staří známí tě poznaj?
Změnil ses, ostatní tě takového neznaj.

Co myslíš, je to nevýhoda?
Něco silného v tobě vyplout hodlá.
Vždy výjimečnost opěvovaná není.
Když vidíš pozitiva, vnímej to jako znamení.

Co chce většina, odmítej bez prodlení.
Co chce většina, má většina.
Co nechce většina, výjimečné být začíná.

Necháš se ovečkami, hlupáky ovlivnit, zlomit?
Tak to si radši na zemi zkrať pobyt.

 

Líbilo se ti to?

Vyber si počet hvězd.

průměrné hodnocení: 5 / 5. počet reakcí: 2

Buď první, který vyjádří svůj názor! 🙂

Pokud tě zaujal obsah blogu

sleduj mě i na Instagramu nebo se přihlas k odběru novinek!

Pokud tě to nezaujalo nebo ti něco chybí

pomoz mi to vylepšit!

Řekni, co bys změnil, milý čtenáři?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.