Jihlava, Česká republika
ekori-bloguje@email.cz

Fotografie oblohy, která se neustále mění

fotografie oblohy při západu slunce

Pohled na oblohu je uklidňující záležitost, která nás vždy může překvapit. Nebe se mění. Pokaždé jsou mraky jiné, záře i barvy se liší. Nádhera. Já osobně relaxuji už jen tím, že hledím výš… V tomto příspěvku nalezneš fotografie oblohy.

Moje zkušenost

Miluji jarní či letní období, kdy pozoruji tento zázrak při ležení v trávě. Je to pro mě nejsnazší cesta k pocítění klidu a zbavení se nepříjemných pocitů kvůli starostem. Přijde mi v tu chvíli, že mi nic nechybí.

 

Jak na to?

Je to jednoduché. Najdi klidnější místo, kde budeš mít dobrý výhled na oblohu. Upři svou pozornost na její barvy, intenzitu světla, mraky a jaké mají tvary (zda jsou hustší či v podobě šmouhy). Všímej si, jak se postupně linou nějakým směrem díky větru. Vidíš i stopu zanechanou letadlem? Zmapuj celé nebe a přemýšlej nad vším, co na něm najdeš.

 

A co získáš?

Klid, vyrovnanost, určitý nadhled nad problémy a zatěžujícími myšlenkami, a naopak budeš obohacen o příjemnější pocity. Vědomé zaměření pozornosti směrem k něčemu přirozenému, ohromnému a přitom tichému ti pomůže na chvíli vytěsnit to, co tě tížilo. Zároveň si uvědomíš, na co se vlastně díváš. Třeba budeš, milý čtenáři, fascinován tím, že pára nad Zemí a Vesmír tvoří tak krásné scenérie, které nazýváme oblohou.

Chci se s tebou podělit o pár momentů, které jsem mohla spatřit. Snad se ti budou fotografie oblohy líbit. 🙂

V dalším příspěvku nalezneš i fotografie vody.

 

 

 

 

Líbilo se ti to?

Vyber si počet hvězd.

průměrné hodnocení: 5 / 5. počet reakcí: 1

Buď první, který vyjádří svůj názor! 🙂

Pokud tě zaujal obsah blogu

sleduj mě i na Instagramu nebo se přihlas k odběru novinek!

Pokud tě to nezaujalo nebo ti něco chybí

pomoz mi to vylepšit!

Řekni, co bys změnil, milý čtenáři?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *