Jihlava, Česká republika
ekori-bloguje@email.cz

Fotografie oblohy, která se neustále mění

fotografie oblohy při západu slunce

Pohled na oblohu je uklidňující záležitost, která nás vždy může překvapit. Nebe se mění. Pokaždé jsou mraky jiné, záře i barvy se liší. Nádhera. Já osobně relaxuji už jen tím, že hledím výš… V tomto příspěvku nalezneš fotografie oblohy.

Moje zkušenost

Miluji jarní či letní období, kdy pozoruji tento zázrak při ležení v trávě. Je to pro mě nejsnazší cesta k pocítění klidu a zbavení se nepříjemných pocitů kvůli starostem. Přijde mi v tu chvíli, že mi nic nechybí.

 

Jak na to?

Je to jednoduché. Najdi klidnější místo, kde budeš mít dobrý výhled na oblohu. Upři svou pozornost na její barvy, intenzitu světla, mraky a jaké mají tvary (zda jsou hustší či v podobě šmouhy). Všímej si, jak se postupně linou nějakým směrem díky větru. Vidíš i stopu zanechanou letadlem? Zmapuj celé nebe a přemýšlej nad vším, co na něm najdeš.

 

A co získáš?

Klid, vyrovnanost, určitý nadhled nad problémy a zatěžujícími myšlenkami, a naopak budeš obohacen o příjemnější pocity. Vědomé zaměření pozornosti směrem k něčemu přirozenému, ohromnému a přitom tichému ti pomůže na chvíli vytěsnit to, co tě tížilo. Zároveň si uvědomíš, na co se vlastně díváš. Třeba budeš, milý čtenáři, fascinován tím, že pára nad Zemí a Vesmír tvoří tak krásné scenérie, které nazýváme oblohou.

Chci se s tebou podělit o pár momentů, které jsem mohla spatřit. Snad se ti budou fotografie oblohy líbit. 🙂

V dalším příspěvku nalezneš i fotografie vody.

 

 

 

 

Líbilo se ti to?

Vyber si počet hvězd.

průměrné hodnocení: 5 / 5. počet reakcí: 1

Buď první, který vyjádří svůj názor! 🙂

Pokud tě zaujal obsah blogu

sleduj mě i na Instagramu nebo se přihlas k odběru novinek!

Pokud tě to nezaujalo nebo ti něco chybí

pomoz mi to vylepšit!

Řekni, co bys změnil, milý čtenáři?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.